Заборона року

Заборона року, або чому ти запам’ятаєш 2017 назавжди?

+38 (067) 31 03 125


Deprecated: Elementor\Scheme_Color відхилено починаючи з версії 2.8.0! Використовуйте Elementor\Core\Schemes\Color натомість. in /home/admin/web/infobyte.net.ua/public_html/wp-includes/functions.php on line 5513

Deprecated: Elementor\Scheme_Typography відхилено починаючи з версії 2.8.0! Використовуйте Elementor\Core\Schemes\Typography натомість. in /home/admin/web/infobyte.net.ua/public_html/wp-includes/functions.php on line 5513

16/01/2018

В Україні вже не вперше робиться спроба блокування певних сайтів, але вперше на державному рівні заборонили доступ до цілих соцмереж і порталів.

Інтернет-провайдери, які не виконають рішення РНБО «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» будуть притягнуті до адміністративної відповідальності та накладення штрафу.

15 травня Президент України Петро Порошенко своїм указом увів у дію рішення РНБО «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», щодо блокування певних російських ресурсів. В цей перелік потрапили:

  • VK, або ВКонтакті — російська соціальна мережа, друга за розміром у Європі після Facebook;
  • Однокласники — соціальна мережа та один з найбільш відвідуваних сайтів російськомовного сектору Інтернету;
  • Яндекс — російська ІТ-компанія, що володіє однойменною системою пошуку в Мережі та інтернет-порталом;
  •  Mail.ru — Інтернет-портал, один з найбільших безкоштовних сервісів електронної пошти російськомовного сектору інтернету;
  • Також, «Лаборатория Касперского» і «Доктор Веб» до санкційного списку включено розробника бухгалтерського програмного забезпечення .
 

Інфобайт сервіс, документиПовний перелік заборонених ресурсів.

Чи будуть штрафувати користувачів за використання VPN і взагалі що воно таке той VPN?

проста відповідь на хвилююче питання

Почнемо з ознайомлення

VPN (скорочення від англ. Virtual Private Network — віртуальна приватна мережа) — загальна назва віртуальних приватних мереж, що створюються поверх інших мереж, які мають менший рівень довіри. VPN-тунель, який створюється між двома вузлами, дозволяє приєднаному клієнту бути повноцінним учасником віддаленої мережі і користуватись її сервісами — внутрішніми сайтами, базами, принтерами, політиками виходу в Інтернет.

Штрафуватимуть чи ні?

Дуже швидко набула поширення чутка про те, що нібито за обхід заблокованих джерел, ви отримаєте штраф від 1500 до 4000 гривень. У ефірі 1+1 керівник служби з питань інформаційної безпеки апарату РНБО Валентин Петров заявив, що ніякої відповідальності за обхід блокування заборонених в Україні російських інтернет-ресурсів користувачі нести не будуть. У Департаменті кіберполіції України також підтвердили, що ніяких вказівок на цей рахунок до них не надходило.

Для яких цілей ми використовуємо VPN?

VPN для нас, рядових користувачів, існує тільки для того, щоб обійти заборону №133/2017, хоча як видно з опису про VPN, у нього набагато більше функцій.

Чого слід очікувати від такого роду махінації?

  • Технологія VPN вимагає значних витрат. І якщо хтось надає користування нею безкоштовно, варто задуматись, з якою метою він це робить?;
  • З встановленого на пристрій (смартфон або ПК) VPN-клієнта дані користувача передаються на сервер за межами країни. І невідомо, хто може використовувати цю інформацію;
  • VPN впливає на швидкість інтернет з’єднання, у переважній більшості не в найкращу сторону.

Чи може VPN  так сильно впливати на швидкість інтернет з’єднання, або може проблема в чомусь іншому?

Як показує досвід наших експертів, проблема зі швидкістю інтернет з’єднання пов’язана в більшості випадків з програмою VPN. З 20-ти користувачів, які телефонують до нас із скаргами на швидкість, тільки в одного проблема може виявитись в чомусь іншому. Клієнт звертається в офіс з доганою про те, що в нього погано працює інтернет, не можна навіть відео переглянути належним чином. До клієнта приїздить працівник та встановлює причину, яка впливає на швидкість інтернет з’єднання, в результаті він вимикає або навіть видаляє небажане програмне забезпечення і все працює в штатному режимі.

Бувають випадки, коли через VPN додаток, інтернет взагалі перестає працювати, тому будьте уважні.

Зробимо порівняльні тести, як сильно впливає VPN на швидкість інтернет зєднання.

Без VPN з’єднання

Інфобайт сервіс

Швидкість складає – 95 Mb/s.

З VPN з’єднанням

Інфобайт сервіс

Швидкість складає – 5 Mb/s.

ВИСНОВОК


Отже, швидкість зменшилася більш ніж в 20 разів. Зверніть увагу на те, що при увімкненому VPN у вас обирається оптимальніший сервер для тестування швидкості, тому у першому прикладі у нас TransCom, а в другому, при увімкненому VPN у нас iway AG. Результати приголомшливі, правда?

Якщо ви вже маєте сталий намір користуватися послугами VPN з’єднання, вам потрібно розуміти наступні речі:

  • VPN впливає на швидкість інтернет з’єднання.
  • В ідеалі, потрібно використовувати надійні джерела постанчання VPN з’єднання.

Експерти пропонують використовувати мережу TOR, яка не містить «прихованих дір» і дозволяє обходити блокування. Крім того, можна використовувати і браузер Opera з вбудованим VPN.